Προτάσεις για νέο Η/Υ

Υπάρχει κάποιο τεχνικό θέμα με τον υπολογιστή σας; postαρετέ το εδώ.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Loukas »

Pokemon640 θα ηθελα να ρωτησω αν εχεις υποψη καποιο φθηνο σκληρο δισκο Sata παλια εκδοση γιατι ειναι παλια και η μητρικη χωρις να με ενδιαφερει η χωρητικοτητα ουτε στροφες γιατι ο παλιος μου υπολογιστης τα εχει πεξει και το ποιο πιθανον ειναι ο δισκος αφου εχω δοκιμασει το παλιο Μου IDE και σερνεται αλλα εχει και αυτος προβλημα. Υπαρχει κατι σε 20 ευρω μεταχερισμενο για να κανω την δουλια μου γιατι οι καινουριοι ειναι πανακριβοι λογω της υποθεσης με την Ταυλανδη που βρηκαν πατημα οι πωλητες
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Andreecko »

δύσκολο, εως απήθανο, όλα είναι 60-φεύγα ευρώ. Όλοι οι sata 2 HDD με jumper τους κάνεις sata 1. Ψάξε multirama (έχει κάπου χαμηλές τιμές)
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Loukas »

Pokemon640 έγραψε:δύσκολο, εως απήθανο, όλα είναι 60-φεύγα ευρώ. Όλοι οι sata 2 HDD με jumper τους κάνεις sata 1. Ψάξε multirama (έχει κάπου χαμηλές τιμές)
Δεν ειμαι διατιθειμενος να πληρωσω 60 ευρω γιατι ειναι παλιο PC. Ευχαριστω παντως!
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από PokFan »

Loukas έγραψε:
Pokemon640 έγραψε:δύσκολο, εως απήθανο, όλα είναι 60-φεύγα ευρώ. Όλοι οι sata 2 HDD με jumper τους κάνεις sata 1. Ψάξε multirama (έχει κάπου χαμηλές τιμές)
Δεν ειμαι διατιθειμενος να πληρωσω 60 ευρω γιατι ειναι παλιο PC. Ευχαριστω παντως!
γιατί δεν εγκαταστείς linux σε usb? εγώ στο laptop μου που έχει χαλάσει ο σκληρός έχω εγκαταστήσει linux και είμαι κομπλέ!..και αν τον θες μόνο για internet ή ακόμα και για τα βάσικά ενώς pc αξίζει γιατί..:
usb 4gb κάνει κάνα 6αρι ευρώ
usb 8gb λογικά κάνα 10αρι(δεν έχω κοιτάξει όμως για να σου πω σίγουρα)
usb 16gb περίπου 15
usb 32gb(αυτό έχω) το πήρα 22ευρώ από τα public
πάντως και με 4αρι μια χαρά είσαι..εγώ ήμουν με 4αρι κάνα 6μηνο..πρίν όμως αγοράσεις επέλεξε τι διανομή θες να εγκαταστήσεις και ποιο version για να σιγουρευτείς ότι χωράει..αν θες περισσότερα info μπορώ να σου πω σε πμ καλή διανομή, και γενικώς ότι θες ;)
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Loukas »

Δυστηχως δεν με καλυπτει το στικακι. Εχω ξεθαψει ενα παλιο IDE και την παλευω μεχρι να πεθανει. Το τρεχω dual boot ΧP με linux εαν και δεν τα πολυ χρησιμοποιω! Ευχαριστω παντως!
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
PokFan
experienced trainer
experienced trainer
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Δευ 13 Αύγ, 2012 4:48 pm

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από PokFan »

Loukas έγραψε:Δυστηχως δεν με καλυπτει το στικακι. Εχω ξεθαψει ενα παλιο IDE και την παλευω μεχρι να πεθανει. Το τρεχω dual boot ΧP με linux εαν και δεν τα πολυ χρησιμοποιω! Ευχαριστω παντως!
τιποτα ;)
Pokemon Black 2 fc:
0047 4149 3817
Pokemon SoulSilver fc:
4342 3523 7535
panos7
newbie
newbie
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ 15 Μάιος, 2015 2:30 am

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από panos7 »

Σκέφτομαι να πάρω το lenovo g50-80 i7 τι λέτε για το συγκεκριμένο ?
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Andreecko »

panos7 έγραψε:Σκέφτομαι να πάρω το lenovo g50-80 i7 τι λέτε για το συγκεκριμένο ?
αν δεν παίζεις παιχνίδια καλό είναι, αν παίζεις πάρε το ίδιο αλλά με configuration που δίνει AMD Radeon R5 M330. (ίδιο μοντέλο πάντα).
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Προτάσεις για νέο Η/Υ

Δημοσίευση από Scarlet »

αν δεν γουσταρεις lenovo βαλε στο μυαλο σου οτι ο επεξεργαστης πρεπει να ειναι intel i5 και πανω (ο amd για μενα ειναι απαραδεκτος επεξεργαστης) , μια καλη καρτα γραφικων και πανω απο 4-5 gigabyte μνημη ram
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Tech support”