MARIO'S ADVENTURES

Είστε συγγραφέας και θέλετε να μοιραστείτε τις ιστορίες σας με τα υπόλοιπα μελή; Τότε είστε στο κατάλληλο μέρος
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Riolu »

MARIO'S ADVENTURES:JOHTO
Στη μικρη new bark town ο ηλιος ειχε μολις βγει ομως ακουγονταν πολυ φασαρια η οποια προερχονταν απο ενα σπιτι στην ακρη της πολης ,το σπιτι του Mario.
Mario:Ξυπνα επιτελους μαμα!Πρεπει να παω να παρω το πρωτο μου pokemon!
Mario's mum:Το ξερω!Το ξερω!Μα δεν νομιιζεις οτι ειναι καπως νωρις?
Mario:Οχι βεβαια!Μαλιστα αν δεν βιαστω θα παρουν ολα τα καλα pokemon!
Mario's mum:Καλα λοιπον!Θυμασαι τουλαχιστον που ειναι το εργαστηριο του καθηγητη Elm?
Mario:Μα φυσικα!Πας αριστερα μετα...
Mario's mum:Ενταξει καταλαβα!Αν τα εχεις παρει ολα τοτε μπορεις να ξεκινισεις.Καλη τυχη στο ταξιδι σου!
Λιγο αργοτερα στο εργαστηριο του καθηγητη Elm...
Mario:Τι ενοειται δεν ειναι εδω?!
Proffesor's assistant:Οπως σου ειπα και πριν ο καθηγητης ειναι στο route 29!Ειρθες πολυ νωρις!
Mario:Αν βρισκεται στο route 29 τοτε πρεπει να παω να τον βρω!
Assistant:Οχι μη!!Υπαρχουν αγρια pokemon!Ειναι επικυνδινο!
Μα ο Mario ειχε ειδη φυγει..
Στο route 29 o Mario ψαχνει να βρει τον καθητη ομως ακουγεται ενα δυνατος ηχος και ο Mario βλεπει καπνο να ερχεται πισω απο μια συσταδα δεντρων.
Μario:Τι ηταν αυτο?Καλητερα να παω να ελενξω...
αγνωστος 1:Χα αυτο το σπανιο Riolu ειναι δικο μας!Hypno psychic!
αγνωστος 2:Δικιο εχεις!Fearow drill peck!
Ο Mario παρακολουθουσε τους δυο ανδρες οι οποιοι ειχαν στριμωξει ενα Riolu...κιτρινο(μα τα Riolu δεν ειναι μπλε αναρωτηθηκε)και προσπαθουσαν να το χτυπισουν.Αυτο ομως που δεν του αρεσε καθολου ηταν οτι οι αγνωστοι κρατουσαν ηλεκτρικες ραβδους.Καταλαβε αμεσως πως κατι δεν πηγαινε καλα. Mario:Ε εσεις αφηστε ησυχο αυτο το pokemon!
Αγνωστοι και pokemon γυρισαν και τον κοιταξαν.
αγνωστος 1:Δινε του μικρε δεν ειναι δικη σου δουλεια!
αγνωστος 2:Ναι αν ημουν στη θεση σου θα ειχα ειδη φυγει!
Ο Mario ομως προσεξε οτι το χτυπημενο Riolu ειχε αρχισει να σηκωνεται.
Mario:Ναι ισως οντος πρεπει να φυγω(ειπε βγαζοντας το pokegear του).Και να αναλαβει η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ!(ειπε και αρχισε να τρεχει)
Οι δυο αγνωστοι τα'χασαν.Καταλαβαν πως ο μικρος δεν επρεπε να το σκασει.
αγνωστος 1: ΠΑΝΩ ΤΟΥ.
O Mario ευχυθηκε το παραξενο Riolu να ειχε καταφερει να το σκασει γιατι δεν του αρεσε καθολου η ιδεα να τον κυνηγανε δυο μαυροντημενοι τυποι.Κατι περασε γρηγορα απο διπλα του.Σταματησε και ειδε το κιτρινο Riolu να εχει στασει αναμεσα σε αυτον και του δυο αντρες οι οποιοι σταματησαν και ετιμαστικαν να βγαλουν τα pokemon τους.Δεν προλαβαν ομως γιατι και οι δυο σηκωθηκαν στον αερα και πεταχθηκαν μακρια.
Mario:Rιolu,χρησημοποιησες copycat για να αντιγραψεις την κινηση του Hypno?Αυτο ηταν πανεξυπνο!
Το Riolu γυρισε,τον κοιταξε και λυποθυμησε.
Αργοτερα στο εργαστηριο του καθηγητη...
Elm:Μα να πας μονος σου να με ψαξεις?Και αν σε ειχαν επιτεθει αγρια pokemon?(ο Mario αποφασησε να μην τους πει τιποτα για τους δυο ανδρες)Εισουν πολυ τυχερος που σε βρηκα!Παρολλα αυτα ωφειλω ακομα να σου δωσω το πρωτο σου pokemon (ο Mario χαμογελασε το ειχε ξεχασει τελειως)Λοιπον αποφασησες πιο θα διαλεξεις?
Μario:Φυσικα θα παρω το pokemon που παντα ηθελα!Cyndaquil διαλεγω εσενα!
Cyndaquil:Cynda!!(χαρουμενα)
Totodile:Τοtο-DILE!!!!
Mario:Βοηθειααα!!Παρτε το απο το κεφαλι μου!!!
Elm:(Αφου καταγεραν να ξεκολισουν το Totodile απο το καφαλι του Mario χωρις...απολυες)Ουφ!Επιτελους!Ωραια λοιπον εδω ειναι το pokedex σου και μερικες pokeball.
Mario:Ευχαριστω καθηγητη(ειπε κοιταζοντας με φοβο το Totodile).Να προσεχεις αυτο το Riolu ενταξει?Οχ τι συμβενει Riolu?
Elm:Νομιζω πως θελει να ερθει μαζι σου Mario!
Mario:Αληθεια?Aυτο ειναι υπεροχο!Θα πιασω κιολας το πρωτο μου pokemon! Λοιπον τι λες εσυ Cundaquil?
Cyndaquil:Cynda!!
Mario:Σε αυτην την περιπτωση(ειπε κοιταζοντας το Riolu)POKEBALL ΦΥΓΕ!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnaris1
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ, 2011 11:47 am
3DS Mii Name: Calem
Τοποθεσία: Mordor

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από johnaris1 »

Πολύ καλό 1ο επεισόδιο και πρωτότυπη επιλογή του Riolu! Μου φαίνεται ή μοιάζει λίγο με το 1ο chapter του Pokemon Adventures??
3DS Friend Code: 0920-1495-5327
In-game name: Calem

Glitch Pokémon Eater!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Πολύ ωραίο, keep up the good work! ^^
► Show Spoiler
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Riolu »

Ευχαριστώ παιδιά θα γράψω τη συνέχεια μόλις βρω και άλλο χρονο.Aληθεια ποιο pokemon adventures εννοείτε;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
johnaris1
Trainer
Trainer
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Πέμ 25 Αύγ, 2011 11:47 am
3DS Mii Name: Calem
Τοποθεσία: Mordor

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από johnaris1 »

Link μάλλον για αυτονόητους λόγους δεν μπορώ να σου δώσω, αλλά googlαρε Pokemon Adventures και διάβασε το 1ο chapter.
3DS Friend Code: 0920-1495-5327
In-game name: Calem

Glitch Pokémon Eater!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Riolu »

Το δεύτερο μέρος:
Μετά την επιλογή του πρώτου του pokemon και αφού έπιασε το riolu ο Mario επιστρέφει στο route 29 για να μπορέσει να φτάσει στην cherrygrove city .
Mario:Εντάξει παιδιά(το cyndaquil και το riolu ήταν έξω από τις pokeball τους)τώρα είμαστε στο route 29 και επόμενος προορισμός μας είναι η cherrygrove city(αν δεν χαθουμε στον δρόμο σκέφτηκε κοιτάζοντας το pokegear του που δεν είχε χάρτη)Ωχ τι συμβενει cyndaquil?
Το cyndaquil είχε κατέβει από το καπέλο του Mario όπου του άρεσε να κάθεται και άρχισε να τρέχει προς την κατεύθυνση που είχαν έρθει.
Mariο:Περίμενε cyndaquil που πας?Ελα riolu!
Βρήκαν το cyndaquil λίγα μέτρα πιο κάτω χαρούμενο να παίζει με ένα ...
Mario:TOTODILE???(θυμήθηκε την συνάντηση του με το totodile του καθηγητή Elm)
To totodile ξαφνιασμένο όρμησε πάνω του και...τον δαγκώσει στο χέρι.
Mario:Ααααα!,Πάρτε το από πάνω μου!!(εκείνη τη στιγμή αποφάσισε πως απεχθάνονταν τα totodile)
Ξαφνικά ακουστικε μια φωνή η οποία του φάνηκε πολύ γνωστή
???:Totodile έλα εδώ αμέσως!
Το totodile άφησε τον Mario και κοίταξε προς την κατεύθυνση από την οποία ήρθε η φωνή.(Τελοια ο εκπαιδευτής του θα είναι κάτσε να του πω δυο λόγια σκέφτηκε ο Mario)
???:totodile εδώ ήσουν τι σε έπιασε και ετρεξες τόσο ξαφνικά?( σταμάτησε μόλις είδε τον εκνευρισμένο και ταυτόχρονα σαστισμένο εκπαιδευτή που είχε μπροστά του) Mario?
Mario:George??
Τον ήξερε τον George ήταν γείτονας του και φίλος του από τότε που θυμόταν και ένιωσε λίγο άσχημα γιατί με όσα είχαν συμβεί είχε ξεχάσει να του πει πιο pokemon διάλεξε.
George: Mario επιτέλους σε βρήκα πέρασα από το σπίτι σου και δεν ήσουν εκεί και έμαθα από τον καθηγητή ότι πήρες το πρώτο σου pokemon και έπιασες και ένα(κοίταξε το riolu το οποίο φαίνονταν να είχε βαρεθεί)οπότε αποφάσισα να σε ψάξω.
Mario:Χαίρομαι που σε βλέπω George η αλήθεια είναι πως χάθηκα και συγνώμη είχα ξεχάσει πως θα πηγαίναμε μαζί στον καθηγητή.Αλλα σοβαρά τώρα έπρεπε να διαλέξεις ΑΥΤΟ??(έδειξε το totodile το οποίο φαίνονταν πάλι έτοιμο να τον δαγκώσει ξανά)
George:Καλά που μου το θύμησες!(γύρισε και κοίταξε το totodile σαν να ήταν ένας μικρός άγγελος που δεν είχε σκοπό να δαγκώσει όποιον έβρισκε κοντά του)Totodile επέστρεψε!Λοιπον τι λες Mario θέλεις να πάμε μαζί μέχρι την cherrygrove?Το δικό μου pokegear έχει χάρτη?
Mario:Καλή ιδέα George αλλά σε παρακαλώ κρατά αυτό το totodile μακριά μου.
George:Εντάξει αλλά ας βιαστούμε δεν βλέπω την ώρα να πάω στην violet για να προκάλεσε τον πρώτο μου gym leader.
Mario:Δίκιο έχεις εξάλλου θέλω και εγώ να πάω στην violet!
Λίγη ώρα αργότερα...
Mario:George γιατί σταματήσαμε?
George:Το pokegear μου μάλλον χάλασε!
Mario:Τι εννοείς χάλασε?
George:έκλεισε ξαφνικά ενώ είχε τέλεια μπαταρια!
Mario:Παράξενο αυτό και ήμασταν πολύ κοντά στην πόλη!
George:Περίμενε έχω μια ιδέα!Pidgey διαλέγω εσένα!Pidgey μπορείς να δεις την cherrygrove από ψηλά και να μας οδηγήσεις?
Pidgey:Pidgii!
Mario:George βλέπω την πόλη!
George:Ναι και εγώ Pidgey επέστρεψε!
Mario:Επιτέλους φτάσαμε!Μα τι έγινε εδώ?
Οι δυο φίλοι έμειναν έκπληκτοι με το θέαμα που έβλεπαν γιατί η cherrygrove ήταν πια ένας σορός από ερείπια!Τα περισσότερα σπίτια είχαν διαλυθεί και οι δρόμοι ήταν γεμάτοι παράξενες τρύπες...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Andreecko
Master Administrator
Master Administrator
Δημοσιεύσεις: 1674
Εγγραφή: Τετ 17 Αύγ, 2011 2:26 pm
Τοποθεσία: Andreecko Entertainment
Επικοινωνία:

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Andreecko »

πολύ καλό story, keep it up :D
Εικόνα
Εικόνα
Ακολουθήστε μας στο YouTube.
Για προβλήματα η απορίες διαβάστε εδώ.
Άβαταρ μέλους
Riolu
Starter level
Starter level
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ 01 Ιουν, 2014 12:22 am
Τοποθεσία: Johto region-new Bark town

Re: MARIO'S ADVENTURES

Δημοσίευση από Riolu »

Ζητώ συγνώμη που αργω να ανεβάζω νέα επεισόδια αν και μου αρέσει να σας κρατάω σε αγωνια(πλάκα κάνω) απλά μου παίρνει πολύ ώρα το γράψιμο.
Το τρίτο μέρος:
George:H cherrygrove κα..καταστράφηκε!Μα πως?Οι ειδήσεις δεν είπαν τίποτα για αυτό!Κοιταξε τον Mario με ερωτηματικό βλέμμα.
Mario:Ούτε εγώ άκουσα τίποτα!Και η πόλη είναι τελιος άδεια μοιάζει λες και...George το ακούσεις αυτό?
George:Ναι νομίζω πως ήρθε από εκεί (έδειξε την πιο κοντινή τρύπα)
Οι δυο φίλοι πλησίασαν την τρύπα από την οποία είχε έρθει ο παράξενος ήχος με προσοχή ξαφνικά ένα pokemon πεταχθηκε από μέσα ήταν ένα...
Mario:Tranpich είναι αυτό?Εβγαλε το pokedex του για να το ελέγξει.
George:Είναι σίγουρα Tranpich παράξενο όμως στα Tranpich αρέσει η άμμος τι κάνει αυτό εδώ ?
Τότε τους πρόσεξε το άγριο Tranpich και αρχή σε να τρέχει τρομαγμένο.
Mario:Περίμενε δεν θα σε...Riolu,Cyndaquil?
Ο Mario και o George άκουσαν μόνο ένα σφύριγμα αλλά το cyndaquil και το riolu κάλυψαν το κεφάλι τους ενώ ένας σμηνος zubat που βρίσκονταν κοντά πέταξε μακριά κραυγάζοντας.
George:Mario γίνεται ...
Mario:Σεισμός το ξέρω πρέπει να απομακρυνθούμε από τα σπίτια!
ΜΠΑΜ!!!Το έδαφος υποχώρησε κάτω από τα πόδια τους και όλοι βρέθηκαν μέσα σε μια τρύπα μαζί με το Tranpich που είχαν δει νωρίτερα ο σεισμός σταμάτησε και τότε τα είδαν:μια ομάδα που αποτελούνταν από 14 Tranpich (ο Mario πρόσεξε ότι είχαν κάτι στο κεφάλι τους)βρίσκονταν πάνω από την τρύπα στην οποία είχαν πέσει .
???:Κάτι πιάσαμε πάω να δώ τι είναι.
Το Tranpich δίπλα τους φαίνονταν πιο τρομαγμένο από ποτέ.Ο Mario έβγαλε τις pokeball του και κοίταξε τα pokemon του.
Mario:Riolu,Cyndaquil επιστρέψετε!Αφου μάζεψε τα pokemon του έβγαλε το καπέλο του άφησε τις pokeball μέσα και το ξαναφορέσε.Ο George κατάλαβε πως έπρεπε να κρύψει και αυτός τα pokemon του αλλά δεν πρόλαβε δυο άγνωστοι εμφανίστηκαν πάνω από την τρύπα κοιτώντας τι είχαν πιάσει και ο Mario τρόμαξε για τα καλά γιατί οι άγνωστοι φορούσαν τα ίδια ρούχα με τους άντρες που κυνηγούσαν το Riolu του.
???:Δυο παιδιά είναι είναι μόνο.Κοιταξε τον διπλανό του ο οποίος φαίνονταν λες και είχε απέναντι του δυο εισβολείς μάλιστα μόλις είδε τις pokeball που κρατούσε ο George στο χέρι του και η έκφραση του έγινε ακόμα πιο άγρια.
??? 2:Ναι ίσως αλλά και πάλι είναι πρόβλημα.Νoctowl έξω!Χρεισιμοποιησε hypnosis!
Αυτό ήταν το τελευταιο πράγμα που θυμοντουσαν πριν κοιμηθούν.Ο Mario είδε ένα παράξενο όνειρο,βρίσκονταν στο κέντρο μιας πόλης γύρω του τα πάντα είχαν τυλιχθει στις φλόγες από την μια πλευρά ακούγονταν γέλια ενώ από την άλλη κραυγές βοήθειας και η σκιά ενός τεράστιου pokemon πέρασε από πάνω του και έφυγε μακριά αφήνοντας πίσω της ένα όμορφο αλλά τελείως ατεριαστο με το σκηνικό της καταστροφής ουράνιο τόξο...
George:Mario?!Mario!ξύπνα επιτέλους!
Ο Mario ξύπνησε απότομα και κοίταξε γύρω του αδινατωντας να θυμηθεί τι είχε γίνει.Βρισκονταν σε μια υπόγεια συραγκα όπου επικρατούσε η μυρωδιά της Κλεισούρας.Ο George και ένας μεσήλικας βρίσκονταν από πάνω του ενώ σε αλλά μέρη της συραγκας βρίσκονταν και άλλοι άνθρωποι.Οι κάτοικοι της cherrygrove μάντεψε.
Mario:George που είμαστε?
George:Σε συραγκες που βρίσκονται κάτω από τη cherrygrove!Εκεινοι οι τύποι πρέπει να μας έφεραν εδώ!
Ο Mario σηκώθηκε απότομα και έβγαλε το καπέλο του μέσα βρίσκονταν ακόμα οι pokeball του.Ο μεσήλικας δίπλα του κοίταξε έκπληκτος τις δυο pokeball.
George:Σωστά το ξέχασα Mario από´δω ο δήμαρχος της cherrygrove.
Δήμαρχος:Χαίρομαι που σε γνωρίζω μικρέ αλλά καλά θα κανείς να κρίψεις τι pokeball αν τις δουν την βαψαμε!
Mario:Και εγώ χαίρομαι που σας γνωρίζω(ξανά έκρυψε τις pokeball) αλλά ποιοι είναι αυτοί οι τύποι και τι κάνουν εδω?
Δήμαρχος(αναστεναζοντας):Αυτη είναι η ομάδα πύραυλος μια σατανικη οργανωση!
Ο Mario και ο George κοιταχθικαν είχαν ακούσει για την ομάδα πύραυλος από ιστορίες όμως όπως και όλοι πίστευαν ότι είχε διαληθει πριν χρόνια.Ο Δήμαρχος μάλλον μάντεψε τις σκέψεις τους.
Δήμαρχος:Όπως και εσείς έτσι και εμείς πιστεύαμε ότι χάθηκαν αλλά μάλλον επέστρεψαν.Ηρθαν εδω πριν λίγες μέρες μεταμφιεσμένοι σε αρχαιολογους και προσπαθούσαν να μας πείσουν να εγκαταλείψουμε την πόλη για να κάνουν ανασκαφές όταν όμως είδαν πως τους υποπτευομουν έφεραν μαζί τους αυτά τα Tranpich τα ελέγχουν με συσκευές και χρεισιμοποιουν ηχητικά κύματα που ακούν μόνο τα pokemon και μπερδεύουν άλλες συςκευες για να τα ελέγχουν μας παγιδεύσουν εδω κάτω για να Το ψάξουν.
Mario και George:Τι να ψάξουν?
Δήμαρχος:Είναι ένας μύθος της πόλης μας αλλά πολλοι δεν τον πιστεύουν,λέγεται ότι πριν από καιρό ήρθε ένας άνθρωπος στην cherrygrove ο οποίος έρχονταν από μια μακρινή χώρα και έκρυψε μια μοναδική πέτρα στην πόλη μας,η ομάδα πύραυλος μάλλον πιστεύει ότι είναι κάπου θαμμένη και βάζει τα Tranpich να σκάβουν για να την βρουν.
George:Δηλαδή σας έκλεισαν εδω και κατέστρεψαν μια πόλη μόνο για να βρουν μια πέτρα?
Mario:George ότι θέλει η ομάδα πύραυλος είναι σίγουρα πολύτιμο.
Ο George τον κοίταξε και ο Mario κατάλαβε ότι καρφώθηκε οπότε του διηγήθηκε τι συνέβη στο route 29.
Mario:...δεν ήξερα ότι ήταν μέλη της ομάδας πύραυλος αλλά αν το ήξερα και είχα ειδοποιήσει την αστυνομία ίσως η cherrygrove να μην είχε αυτό το πρόβλημα τώρα.
George:Mario δεν νομίζω ότι φταις εσύ από ότι κατάλαβα η ομοδα πύραυλος θέλει πάντα να παίρνει αυτό που θέλει.
Mario:Ελπίζω να έχεις δίκιο έλα πάμε.
Ο Mario σηκώθηκε και άρχισε να τρέχει μέχρι την άκρη της συραγκας όπου βρίσκονταν τα κάγκελα που είχε βάλει η ομάδα πύραυλος ενώ ο George προσπαθούσε να τον προλάβει.
George:Σύμφωνα με τον δήμαρχο τα pokemon των κατοίκων είναι μάλλον σε άλλο δωμάτιο θα τα χρειαστούμε για να βγούμε όλοι από εδω.
Mario:Το ξέρω αλλά πρώτα ας ελευθερωσουμε τους κατοίκους!Cyndaquil,Riolu έξω!Ακουστε παιδιά για να σπάσουμε τα κάγκελα πρέπει να τα ζεστάνουμε οπότε Cyndaquil ember και Riolu blaze kick εμπρός παιδιά!
Οι κάτοικοι συγκεντρώθηκαν γύρω από τα δυο pokemon και μετά από λίγα λεπτά τα κάγκελα είχαν ζεσταθει αρκετά.
Mario:Riolu,Cydaquil ας το τελειώσουμε sky uppercut και tackle!
ΜΠΑΜ!!Τα κάγκελα έπεσαν με έναν δυνατό ήχο και οι πρώτοι φυλακές δεν άργησαν να εμφανιστουνε.
Rocket grant 1:Το σκάνε μα πως το...
Mario:Cyndaquil ember!Riolu blaze kick!
Οι πρώτοι υποχώρησαν αλλά ο Mario ήταν σίγουρος ότι δεν θα αργούσαν να βρεθούν περικυκλωμενοι έπρεπε να βρουν ένα σχέδιο και γρήγορα.
Mario:George πάρε το Cydaquil και βγαλτους όλους έξω εγώ θα ψάξω για τα υπόλοιπα pokemon!
Αυτός και το Riolu έστριψαν σε διαφορετική κατεύθυνση ο Mario ανοιξε έναν ασύρματο που είχε βρει κάτω πριν για να μπερδέψει την ομάδα πύραυλος και να μάθει που είναι τα pokemon της πόλης.Εφτασε μπροστά σε μια μεγάλη πόρτα που πρέπει να ήταν αποθήκη και την άνοιξε μέσα υπήρχαν χιλιάδες pokeball και τα Tranpich τα οποία δεν είχαν προλάβει να πάρουν ακόμα.
Mario:Έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας και δεν έχουμε χρόνο καλύτερα να βοηθήσουμε τα Tranpich πρώτα τα ποια...είναι ήδη υπο τον έλεγχο της ομάδας πύραυλος!
Πράγματι το κλουβί των Tranpich είχε ανοίξει και τα pokemon είχαν βγει και ετοιμάζονταν να τους επιτεθούν.Η μάχη ήταν άγρια αλλά άνιση το Riolu δεν μπορούσε να τα βάλει με τόσα Tranpich.Τα Tranpich ήταν έτοιμα να νικήσουν τότε όμως η πόρτα άνοιξε και μέσα μπήκαν το Cyndaquil και ο George ο Mario βρήκε την ευκαιρία να ελευθερώσει και αλλά pokemon και τότε άρχισε η αληθινή μάχη.Ο εκπαιδευτής παρακολουθούσε τα pokemon του τα οποία αν και αντιμετώπιζαν δυσκολίες λόγο τύπου έκαναν τα πάντα για να βοηθήσουν.Το Riolu τραυματίστηκε άσχημα και ήταν έτοιμο να χάσει αλλά το μόνο Tranpich που δεν ελέγχονταν από την ομάδα πύραυλος το βοηθούσε.Πανω όμως που είχαν αρχίσει να νικάνε η πόρτα άνοιξε και μέσα μπήκε όλα τα μέλη της ομάδας πύραυλος(που βρίσκονταν εκεί) έτοιμοι για μάχη.
George:Την βαψαμε!!
Mario:Όχι ακόμα πέταξε γρήγορα μια pokeball και έπιασε το Tranpich.Τωρα Cyndaquil με όλη σου τη δύναμη smokescreen!
Καπνός κάλυψε τα πάντα και όταν διαλύθηκε ο Mario,o George και όλα τα pokemon είχαν εξαφανιστεί
Rocket grant:Πρέπει να έφυγαν βρήκε τους!Και χωρίστηκαν για να τους ψάξουν...
Εντωμεταξύ κάτω από το έδαφος...
George:Ουαου αυτό το Tranpich έσκυψε πολύ γρήγορα!
Mario:George αυτή η τρύπα υπήρχε ήδη κοιτά!
Πράγματι μπροστά τους βρίσκονταν μια μικρή συραγκα και στο τέλος υπήρχε ένα μπαούλο.Τα δυο παιδιά έτρεξαν αμέσως μέχρι εκεί και το άνοιξαν μέσα υπήρχε μια σφαίρα με πολλά χρώματα και ένα μαύρο σύμβολο στο κέντρο της...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Fan Fiction Section”