Mirai Nikki

κινούμενα σχέδια εκτός pokemon (όπως one piece, dragonball κ.α.)
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Mirai Nikki

Δημοσίευση από Scarlet »

[img_r]http://animenichijou.com/wp-content/upl ... /06/92.jpg[/img_r]

Ενα απιστευτα ωραιο psycho anime κατα την γνωμη μου ψιλομυστηριου φαση και συνδιασμος hunger game ταυτοχρονα με πρωταγωνιστες δυο δεκατετραχρωνους εραστες.
Spoiler:
Ο Yuki, γιος χωρισμενων γωνεων ζουσε μια σχετικα ησυχη ζωη με εναν φναταστικο φιλο-θεο τον Deus, τον αρχοντα του χρονου και του χωρου,στην συνεχεια μαθαινει πως ο Deus ειναι οντως αληθινος θεος και δεν ηταν στην φαντασια του και θελει να παιξει ενα ''παιχνιδι'' με αυτον και τους υπολοιπους διαγωνιζωμενους,τα κινητα των διαγωνιζωμενων πλεον θα εγραφαν το μελλον τους με διαφορετικους τροπους το καθενα και με την βοηθεια τους θα πρεπει να εξουδετερωνονται μεταξυ τους μεχρι να μεινει ο τελευταιος που θα γινοταν εκεινος ο θεος του χρονου και του χωρου
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Nicolas26K
professional trainer
professional trainer
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Παρ 30 Μαρ, 2012 10:34 pm
3DS Mii Name: Nick
3DS friendcode: 429633361322
Τοποθεσία: Eagle Nebula

Re: Mirai Nikki

Δημοσίευση από Nicolas26K »

Προσωπικά δεν με ξετρέλανε, καθώς ο Yuki είναι πολύ αδύναμος (σωματικά και ψυχικά) χαρακτήρας και η Yuno δεν ανταποκρίνεται στον ψυχασθενή χαρακτήρα που περίμενα, συν το ότι ώρες-ώρες γίνεται αρκετά εκνευριστική.
Κατά τ' άλλα, έχει ωραία υπόθεση και εξελίσσεται με καθυλωτικό τρόπο με τα plot twists και την αγωνία που προκαλεί.

Δεν το έχω τελειώσει ακόμα, το έχω αναβάλλει προς το παρόν, οπότε δεν είναι ολοκληρωμένη η άποψή μου.
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Mirai Nikki

Δημοσίευση από Scarlet »

ναι οντως αυτο με τον yuki ισχυει ωστοσο στο δευτερο season μου αρεσε που εκανε δυναμικη εισοδο
Spoiler:
στο meeting με την yuno αγγαλια που ξεσκεπασαν το τελευταιο diary holder που μπορεσε να τον στριμωξει δυναμικα στο αυτοκινητο του και μετα στα τελευταια που σκοτωσε ολους τους φιλους του
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Άβαταρ μέλους
Loukas
advanced trainer
advanced trainer
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Παρ 19 Αύγ, 2011 6:39 pm

Re: Mirai Nikki

Δημοσίευση από Loukas »

είναι καλό?
When a man whips out a pink DS and pokemon, you know he's not afraid of anything
Άβαταρ μέλους
Scarlet
veteran
veteran
Δημοσιεύσεις: 1404
Εγγραφή: Παρ 07 Σεπ, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Mirai Nikki

Δημοσίευση από Scarlet »

κοιτα louka εγω το θεωρω πολυ καλο, αν και το τελος λιγο περιεργο ακομα το ευχαριστιεσαι, στο προτινω
Everybody is special. Everybody. Everybody is a hero, a lover, a fool, a villain. Everybody. Everybody has their story to tell.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Anime & Manga”